Oblicz przyspieszenie ciała, drogę pokonaną w pierwszych trzech sekundach ruchu i całkowitą drogę. Narysuj wykres drogi od czasu dla tego ruchu.

t=5s
∆v=4m/s
a=∆v/t=4/5m/s^2
droga całkowita jest równa polu figury pod wykresem
.
s=50m
wzór na drogę w ruchu jednostajnie przyspieszonym to s=at^2/2
s=4/5*9/2=18/5=3,6
wykres w załączniku
pozdrawiam i pls o naj;)