Odpowiedź :
Odpowiedź i wyjaśnienie:
Musisz zamieniać masę, gdyż jednostką przyciągania/siły/ciężaru jest NIUTON a jak wiemy
Na ciało działa siła 1N, kiedy ciału o masie 1kg nadaje się przyspieszenie 1m/s^2
Zatem:
[tex]1N=1kg\cdot1\dfrac{m}{s^2}=1\ \dfrac{kg\cdot m}{s^2}[/tex]
Odpowiedź:
zamieniamy na kg wtedy siła będzie w [N]
m=25,24g = 0,02542 kg
Gw = 0,02542kg*10m/s² = 0,2542 [N]
Wyjaśnienie:
1[N] = 1 (kg·m)/s²