👤

Ile moli stanowi 150 g siarczanu (VI) miedzi (II) CuSo4
Prosze pomozcieee


Odpowiedź :

[tex]m=150g\\M_{CuSO_{4}}=160\frac{g}{mol}\\\\n=\frac{m}{M}=\frac{150g}{160\frac{g}{mol}}=0,9375mol[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie