Odpowiedź :
Odpowiedź:
Należy dostarczyć 13338000000J.
Wyjaśnienie:
Q=Cwłaściwe*m*deltaT
Cwłaściwe=450 J/kg*C(a nie 460???)
deltaT=970-20=950 stopni
d=m/V
d=7800 kg/m^3(odczytujemy z tablic)
V=5*2*0,4
V=4m^3
m=Vd
m=7800*4=31200kg
Q=450*950*31200
Q=13338000000J