👤

Daję naj! Gęstość tlenu w pewnych warunkach wynosi 2,13 g·dm-3. Oblicz gęstość wodoru w tych samych warunkach
(temperatury i ciśnienia). Przedstaw najprostszy sposób rozwiązania tego zadania.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

[tex]d=\frac{M}{V}[/tex]

[tex]V=\frac{M}{d}[/tex]

d= 2,13g/dm3

MO2 = 32g/mol

[tex]V = \frac{32}{2,13} = 15,02 dm^{3}[/tex]

[tex]dH_{2} =\frac{2}{15,02} =0,13\frac{g}{dm^{3} }[/tex]