👤

Ile trzeba wziąść soli, a ile wody, aby otrzymać 200g roztworu dziesięcioprocentowego? ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

200g --100%

masa soli -- 10%  

masa soli = 200g razy 10 :100%

masa soli = 20g  

masa wody = masa roztworu - masa soli

masa wody = 200g - 20g = 180g

 

Aby sporzadzić 200g dziesiecioprocentowego roztworu soli należy 20g soli rozpuścić w 180 g wody

Go Studier: Inne Pytanie