👤

.Ile energii potrzeba do stopienia 200g lodu w temperaturze 0 stopni celcjusza?

Cw=4200 J/kg * K
Lt= 334000 J/kg
Lp= 2256000 J/kg


Odpowiedź :

[tex]Q=m*c_{t} \\Q=0,2*334000\\Q=66800J[/tex]

Potrzeba 66800J by stopić lód.

Go Studier: Inne Pytanie