👤

Sportowiec o masie 60 kg podniósł do góry sztangę o masie 120 kg Jak dużą siłą ziemia przyciąga sportowca

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m₁ = 60 kg

g = 10m/s²

F₁ = 600N

m₂ = 120 kg

F₂ = 1200N

F = F₁+F₂= 1800N = 1,8kN

Wyjaśnienie: