👤

sztabka czystego zlota o objętosci 50 cm ma mase okolo​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

V= 50 cm³

gęstość złota q = 19,3 g/cm³

m = qV = 965 gram = 0,965 kg

Wyjaśnienie: