👤

Potrzebuje na dzisiaj

1) Gęstość żelaza wynosi 7,9g/cm sześcienne. Oblicz masę sztabki żelaznej o objętości 15 cm sześciennych.

2) Oblicz objętość sztabki srebra jeśli jej masa wynosi 120g a gęstość 10,58 cm sześciennych.

3) 12 cm sześciennych glinu ma masę 32,4g.Oblicz gęstość glinu.

(Dużo punktów)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1) 9,8g/cm

2) 122g

3) 35g

Wyjaśnienie:

pls naj

1) dane :

d=7,9g/cm3

V=15cm3

szukane:

m=?

d=m/V

m=dV

m=7,9g/cm3*15cm3=118,5g

2) dane:

m=120g

d=10,58cm3

szukane:

V=?

d=m/V

10,58cm3=120g/V

V=11,374... około 11,4cm3

3) dane:

V=12cm3

m=32,4g

szukane:

d=?

d=m/V

d=32,4g/12cm3

d=2,7g/cm3