👤

Oblicz stężenie procentowe roztworu jeżeli w 250cm3 wody rozpuszczono 10g soli kuchennej

Odpowiedź :

Dane:

ms=10 g

mr=250 g+10 g=260 g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=10g*100%/260 g

Cp=3,85%