Z sześciennych klocków zbudowano sześcian a następnie z jego górnej warstwy usunięto kilka klocków jak pokazano na rysunku objętość otrzymanej bryły jest równa 621 cm sześciennych oblicz długość krawędzi jednego klocka

Odpowiedź:
Ilość małych klocków: 23
Objętość 1 klocka:
V = 621:23 = 27 cm³
Wzór na objętość:
V = a³
27 cm³ = a³
a = ∛27
a = 3 cm
Szczegółowe wyjaśnienie: