👤

Ania kupiła 30 dag jabłek po 8 zł i 3,2 kilogramów ziemniaków po 0,75 zł za kilogram Ile zapłaciła za te zakupy

Odpowiedź :

Odpowiedź:

0,30 kg * 8 zł = 2,40 zł ----- tyle zapłaciła za jabłka

3,2 kg * 0,75 zł = 2,40 zł ---- tyle zapłaciła za ziemniaki

2,40 zł + 2,40 zł = 4,80 zł ---- tyle zapłaciła za te zakupy