👤

1) pan karol kupil siedem jednaowych kalkulatorow na nagrody w konkursie matematycznym dal sprzedawcy banknot 200zl i otrzymal 67zl rszty ile kosztowal jeden kalkulator (pisemnie)

2) Kurierzy fi5rmy przewozowej maja dzis dostarczyc lacznie 120 paczek i 5 razy wiecej listow dostarczyli juz 536 listow i 8 razy mniej paczek ile paczek i listow pozostalo do rozwiezienia (pisemnie)


Odpowiedź :

1) 200zł-67zł= 133zł

133zł:7= 19 zł

Odp. Kosztował 19 zł

2) (nie jestem pewna czy dobrze)

paczki (P): 120

listy (L): 5*120=600

Rozdano:

L=536 P=536:8=67

Zostało:

600-536= 64 L

120-67=53 P

Odp. Do rozwiezienia zostało 63 listów i 53 paczek.