Odpowiedź :
v=20 km/h
t=3 h
s=?
s=v×t
s=v×t=20×3=60km
Odp. Przebędzie dystans 60 km
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
s - droga
v - prędkość
t - czas
s = v × t
s = 20km/h × 3 h (h się skrócą, czyli je skreśl)
s = 60km
Odp: W czasie 3 godzin ten rower przebędzie 60 km.
Jeśli nie miałeś/aś tego wzoru to poprostu robisz 20km/h x 3h