👤

zadanie w załączniku

Zadanie W Załączniku class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

λ=550 nm=5,5*10^-7 m

--------------------------

E=h*c/(λ*1,6*10^-19)=6,6*10^-34*3*10^8/(5,5*10^-7*1,6*10^-19)

E=(6,6*3/(5,5*1,6))*10^(-34+8+7+19)

E=2,25*10^0=2,25 eV

Wyjaśnienie:

Energia fali promieniowania elektromagnetycznego

E=h*f

f=c/λ częstotliwość

c=3*10^8 m/s

h=6,626*10^-34 Js stała Plancka

1 eV=1,6*10^-19 J