Odpowiedź:
1.
W = F * s
F = 250N
s = 230cm = 2,3m
W = 250 * 2,3 = 575J
2.
P = W / t
W = 2,4 kJ = 2400J
t = 2 min = 120s
P = 2400/120 = 20W
3.
E = Ep + Ek
Ep = m * g * h = 0,5 * 9,81 * 3 = 14,715 J
Ek = mv^2/2
v = 18 km/h = 18 / 3,6 m/s = 5 m/s
Ek = 0,5 * 25 / 2 = 6,25 J
E = 6,25J + 14,715J = 20,965J