👤

1. Oblicz energię, którą należy dostarczyć ołowianej kulce o masie 2 kg, aby ogrzać ją od temperatury 200C do 600C.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Δ[tex]Ew=m*c*[/tex]Δ[tex]T[/tex]

T1 = 200 C = 273+200 = 473 K

T2 = 600 C = 273+600 = 873 K

ΔT= 873 - 473 = 400 K

ciepło właściwe dla ołowiu 130 J/kg * K

Δ[tex]Ew= 2 * 130* 400=104 00J= 104 kJ[/tex]

Wyjaśnienie: