Odpowiedź :
Dane:
V=2 cm3
d=11,3 g/cm3
Szukane:
m=?
m=d*V
Obliczenia:
m=11,3 g/cm3*2 cm3
m=22,6 g
Wzór: m=d×V
Dane:
d=2[tex]cm^{3}[/tex]
V=11,3[tex]\frac{g}{cm^{3} }[/tex]
I podstawiamy do wzoru:
m=2×11,3=22,6g
Odpowiedź: Masa ołowianej kostki wynosi 22,6g.