👤

Wiedząc, że powietrze zawiera 0,04% tlenku węgla (IV) oblicz, ile gramów tego gazu znajduje się w 10dm^3 powietrza. Gęstość tlenku węgla (IV) w tych warunkach wynisu 1,96 kg/m^3

Z góry dziękuję!


Odpowiedź :

10 dm3---100%

x dm3---0,04%

x=0,004 dm3=0,000004 m3

Dane:

V=0,000004 m3

d=1,96 kg/m3

Szukane:

m=?

m=d*V

Obliczenia:

m=1,96 kg/m3*0,000004 m3

m=0,00000784 kg=0,00784 g

Go Studier: Inne Pytanie