👤

Oblicz pole trapezu prostokątnego którego podstawy mają 10 cm i 6 cm a ramię 5 cm.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]P=24 cm^2[/tex]

Szczegółowe wyjaśnienie:

[tex]P=\frac{a+b}{2} \cdot h\\a-b=10-6=4\\h^2=5^2-4^2\\h^2=25-16\\h^2=9\\h=3\\P=\frac{10+6}{2} \cdot3\\P=\frac{16}{2} \cdot3\\P=8\cdot3\\P=24 cm^2[/tex]