👤

Oblicz natężenie prądu płynącego przez przekrój poprzeczny przewodnika jeżeli w czasie 2 minut przepłynął ładunek 400 Kulombów

Odpowiedź :

Odpowiedź:

t = 2 min = 2*60 = 120 s

Q = 400 C

----------------------

I = ?

Q = I*t

I = Q/t= 400C/120s = 10/3 A = 3 i 1/3 A

Wyjaśnienie: