👤

pewien zwiazek zawiera 92.3% wegla oraz X% wodoru, masa molowa tego zwiazku 78g ustal wzor tego zwiazku​

Odpowiedź :

M C=12 g

M H=1 g

78 g---100%

xg---92,3%

x=72 g

72g:12g=6 atomów węgla

78 g-72 g=y

y=6 g

6 g:1 g=6 atomów H

Wzór: C6H6