👤

Działając na ciało siłą o wartości 4,8 kN, wykonano pracę 1.2 kJ. Siła miała zwrot zgodny ze zwrotem przemieszczenia ciała. Oblicz drogę przebytą przez ciało.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

S = 0,25 m = 25 cm

Wyjaśnienie:

F - siła        F = 4,8 kN = 4800 N

W - praca     W = 1,2 kJ = 1200 J

S - droga       S = ?

Jeżeli siła miała zwrot zgodny ze zwrotem przemieszczenia ciała to :

W = F * S   /:  F

[tex]S = \frac{W}{F}[/tex] = 1200 J : 4800 N  =  0,25 m = 25 cm