Odpowiedź :
Odpowiedź:
H= wysokosc bryły=8cm
a= dł. krawedzi podstawy
h= wysokosc podstawy=a√3/2 2/3 h= a√3/3
tg 30=8/(a√3/3) √3/3=24/(a√3) √3/3=24√3/(3a)
3a√3=72√3 a= 24
Pp=a²√3/4=24²√3/4=144√3
V= 1/3*144√3*8=384√3 cm³
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
H= wysokosc bryły=8cm
a= dł. krawedzi podstawy
h= wysokosc podstawy=a√3/2 2/3 h= a√3/3
tg 30=8/(a√3/3) √3/3=24/(a√3) √3/3=24√3/(3a)
3a√3=72√3 a= 24
Pp=a²√3/4=24²√3/4=144√3
V= 1/3*144√3*8=384√3 cm³
Szczegółowe wyjaśnienie: