Odpowiedź :
250 zł cena sukienki
10%=0,1
250×0,1=25 zł o tyle obniżono za pierwszym razem
250-25=225 zł tyle kosztowała sukienka po pierwszej obniżce
20%=0,2
225×0,2=45 zł o tyle obniżono za drugim razem
225-45=180 zł tyle kosztowała sukienka po drugiej obniżce
B. NIE
PONIEWAŻ
3. OBECNA CENA SUKIENKI WYNOSI 180 zł
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
B, 1
Szczegółowe wyjaśnienie:
10% + 20 % = 30%
30% z 250 zł
3/10 × 250 zł (250 zł da się skrócić z 10 to będzie 3/1 × 25) = 75 zł
250 zł - 75 zł = 175 zł