Odpowiedź :
Definicja
Gęstość to stosunek masy ciała do jego objętości.
Obliczam objętość
[tex]V=a\cdot b\cdot c\\\\a=4 \ cm\\\\b=25 \ cm\\\\c=1,5 \ m=150 \ cm\\\\V=4 \ cm\cdot25 \ cm\cdot150 \ cm=100 \ cm^2\cdot150 \ cm=15 \ 000 \ cm^3[/tex]
Wyznaczam gęstość
[tex]m=8 \ kg=8000 \ g\\\\d=\frac{m}{V}=\frac{8000 \ g}{15 \ 000 \ cm^3}\approx0,53 \ \frac{g}{cm^3}[/tex]
Odp. Gęstość substancji z której wykonano prostopadłościan to około 0,53 g/cm3.
Odpowiedź:
a = 4cm = 0,04 m
b = 25 cm = 0,25 m
c = 1,5m
V = abc = 0,015 m³
m = 8kg
q = m/V = 533,(3) kg/m³ ≈ 533 kg/m³
Wyjaśnienie: