👤

3
Do baterii akumulatorów samochodowych używa się 36 % roztworu kwasu
siarkowego H,SO,36 % masy roztworu stanowi kwas siarkowy, resztę
woda. Oblicz, ile gramów:
a) czystego kwasu siarkowego i ile wody jest w 2kg tego roztworu.
b) takiego roztworu można przygotować biorąc 2kg wody


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) m = 2kg * 36% =  0,72 kg                                                                                                        

  m = 0,72 kg H2SO4                                                                                                          

b) 2 kg + 0,72 kg = 2,72 kg                                                                                                            

 m = 2,72 kg 36% H2SO4                                                    

Wyjaśnienie: