👤

Franek kupił 1,2 kg jabłek, których 1 kg kosztuje 2,60 zł, lle zapłacił?

Obliczenua proszę. ​


Odpowiedź :

Obliczenia

cena za 1 kg → 2,60 zł

1,2 kg = 1 kg + 0,2 kg

0,2 kg · 2,60 zł/kg = 0,52 zł

2,60 zł + 0,52 zł = 3,12 zł

Odp. Franek zapłacił 3,12 zł.