Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.obliczamy masę cukru w tym roztworze:
50g ---100g
x ----10g
x=5g
5g cukru
2.obliczamy ile g wody jest w tym roztworze?
mr=ms +mH2O
mH2O= mr-ms
mH2O=10g -5g=5g
odp; W tym roztworze znajduje się 5g wody.
Odpowiedź:
1.obliczamy masę cukru w tym roztworze:
50g ---100g
x ----10g
x=5g
5g cukru
2.obliczamy ile g wody jest w tym roztworze?
mr=ms +mH2O
mH2O= mr-ms
mH2O=10g -5g=5g
odp; W tym roztworze znajduje się 5g wody.