👤

pomoże ktoś?
pytanie:
Przedsiębiorca budowlany płaci elektrykowi 16 zł za godzinę pracy. Jaką kwotę otrzyma ten elektryk za 20 dni pracy bo 7 godzin dziennie?

proszę mam na jutro :(

(dzielenie pisemne)​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

20*7= 140

16zł - 1h

x zł - 140h

x=140*16

x=2240

Odp. Elektryk za 20 dni pracy po 7 h dziennie uzyska kwotę 2240 zł.

Odpowiedź:

16 x 7 = 112 x 20 = 2240

Go Studier: Inne Pytanie