Odpowiedź :
Odpowiedź:
n = 60 drgań
t = 3 min = 3*60s = 180 s
-----------------------------------------
a)
T = t/n = 180s/60 = 3 s
T = 3 s
b)
f = 1/T = 1/(3s) = 1/3 Hz
f = 1/3 Hz
Odpowiedź:
n = 60 drgań
t = 3 min = 3*60s = 180 s
-----------------------------------------
a)
T = t/n = 180s/60 = 3 s
T = 3 s
b)
f = 1/T = 1/(3s) = 1/3 Hz
f = 1/3 Hz