Odpowiedź :
Odpowiedź:
Ciśnienie wynosi 1000 Pa
Wyjaśnienie:
p - ciśnienie p=?
S - pole powierzchni S = [tex]4m^{2}[/tex]
Fg - ciężar ( siła grawitacji) Fg = 4 kN = 4 000 N
[tex]p=\frac{F}{S}[/tex] = 4000 N : 4 [tex]m^{2}[/tex] = 1000 Pa
Odpowiedź:
Ciśnienie wynosi 1000 Pa
Wyjaśnienie:
p - ciśnienie p=?
S - pole powierzchni S = [tex]4m^{2}[/tex]
Fg - ciężar ( siła grawitacji) Fg = 4 kN = 4 000 N
[tex]p=\frac{F}{S}[/tex] = 4000 N : 4 [tex]m^{2}[/tex] = 1000 Pa