Odpowiedź :
Odpowiedź:
tlenek żelazaIII-->Fe2O3--masa molowa: 2*56g/mol + 3*16g/mol =
112g/mol +48g/mol =160g/mol
masa molowa Fe= 56g/mol
wyliczenie:
112gFe ------160g Fe2O3
x ----- 56g Fe2O3
x= 39,2g
odp: W 56 g tlenku żelaza (III) znajduje się 39,2g żelaza.