👤

Jaką masę ma miedziany prostopadłościan o objętości 0,09m3

Odpowiedź :

[tex]dane:\\V = 0,09 \ m^{3}\\d = 8900\frac{kg}{m^{3}} \ - \ gestosc \ miedzi\\szukane:\\m = ?[/tex]

Rozwiązanie

Korzystamy ze wzoru na gęstość substancji:

[tex]d = \frac{m}{V} \ \ /\cdot V\\\\m = V\cdot d\\\\m = 0,09 \ m^{3}\cdot8900\frac{kg}{m^{3}}\\\\\underline{m = 801 \ kg}[/tex]

Odp. Masa tego prostopadłościanu m = 801 kg

Go Studier: Inne Pytanie