Odpowiedź :
Odpowiedź:
cała mieszanka wynosi 1,5 kg ziółek
23 zł + 0,5*26 = 33 zł
1kg = x
1,5kg = 33
1,5x = 33 zł
x= 22 zł
Kilogram mieszanki kosztuje 22 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
cała mieszanka wynosi 1,5 kg ziółek
23 zł + 0,5*26 = 33 zł
1kg = x
1,5kg = 33
1,5x = 33 zł
x= 22 zł
Kilogram mieszanki kosztuje 22 zł
Szczegółowe wyjaśnienie: