👤

Zmieszano 1 kg suszonej mięty w cenie 23 zł za kilogram oraz 50 dag suszonego rumianku w cenie 26 zł za kilogram Ile kosztuje 1 kg otrzymanej mieszanki ? Zapisz obliczenia. DAJE NAJ

Odpowiedź :

Odpowiedź:

cała mieszanka wynosi 1,5 kg ziółek

23 zł + 0,5*26 = 33 zł

1kg = x

1,5kg = 33

1,5x = 33 zł

x= 22 zł

Kilogram mieszanki kosztuje 22 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie