👤

zadanie 14 strona 42 ćwiczenia Matematyka wokół nas klasa 5​

Zadanie 14 Strona 42 Ćwiczenia Matematyka Wokół Nas Klasa 5 class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a)148kg*3zł=444zł

b) 4*13kg=52kg

148kg-52kg= 96kg

96kg:12kg= 8 skrzynek

Odpowiedź:

a)

cena za 1 kg: 3zł

ilość kg: 148

148 * 3 = 444

odp. Za jabłka zapłacono 444 zł

b)

większe skrzynki: 4 szt. po 13 kg  4 * 13 = 52

148 - 52 = 96  tyle jabłek było w mniejszych skrzynkach

małe skrzynki: 12g

96 : 12 = 8

odp. Mniejszych skrzynek było 8 sztuk.

Szczegółowe wyjaśnienie: