zadanie 14 strona 42 ćwiczenia Matematyka wokół nas klasa 5

Odpowiedź:
a)148kg*3zł=444zł
b) 4*13kg=52kg
148kg-52kg= 96kg
96kg:12kg= 8 skrzynek
Odpowiedź:
a)
cena za 1 kg: 3zł
ilość kg: 148
148 * 3 = 444
odp. Za jabłka zapłacono 444 zł
b)
większe skrzynki: 4 szt. po 13 kg 4 * 13 = 52
148 - 52 = 96 tyle jabłek było w mniejszych skrzynkach
małe skrzynki: 12g
96 : 12 = 8
odp. Mniejszych skrzynek było 8 sztuk.
Szczegółowe wyjaśnienie: