Odpowiedź :
Odpowiedź:
10 dni to oprócz dnia przyjazdu i odjazdu czyli 2 dni to będzie 10-2=8 przez 8 dni przejeżdżali 40 km czyli 40×8=320 i do tego przyjazd i odjazd do miejsca wyjazdu to 450×2=900
Więc w ciągu tych 10 dni przejechali 320+900=1220[km]
Teraz musimy podzielić liczbę kilometrów przez 100 bo na tyle samochód zużywa 8l bęzyny
1220:100=12,2
12,2 mnożymy przez 8 bo tyle razy przejechali 100km
12,2×8=97,6
Odp: Zużyli 97,6 litra paliwa
całe działanie:
(40×8+900):100)×8=97,6[l]
Odpowiedź:
((450+450)+40):100=9,4l
Szczegółowe wyjaśnienie:
450-ilość km jazdy w jedną stronę
450+450- ilość km jazdy w obie strony
450+450+40- ilość przejechana w ciągu całego wyjazdu