Odpowiedź :
Odpowiedź:
reakcja rozkładu siarczku srebra(l)
Ag2S ---> 2Ag+ S
mAg2S= 2 × 108g+ 32g= 216g+32g= 248g
mAg= 2 × 108g= 216g
248gAg2S --------208gAg
8gAg2S ------------ xgAg
x= 8g × 208g/248g
x= 6,70gAg
Odpowiedź
W wyniku reakcji rozkładu Ag2S powstanie 6,70g srebra
Wyjaśnienie: