Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
- C₂H₂ acetylen
1 mol to 22,4dm³
22,4dm³................6,02*10²³ cząsteczek
1 cząsteczka ...............4 atomy
.6,02*10²³ ....................x
x = 24,08*10²³ atomów
- CO₂
1 mol to 22,4dm³
22,4dm³...............6,02*10²³cząsteczek
1 cząsteczka ................3 atomy
6,02*10²³........................x
x = 18,06*10²³ atomów
22,4dm³..............18,06*10²³ atomów
x dm³....................24,08*10²³ atomów
x = 29,9 dm³ CO₂