Pomoże mi ktoś to obliczyć?

Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
[tex]m=100g=0,1kg[/tex]
[tex]\Delta T=10^0C[/tex]
[tex]c_w=4200\frac{J}{kg*^0C}[/tex] ciepło właściwe wody
[tex]c_m=380\frac{J}{kg*^0C}[/tex] ciepło właściwe miedzi
[tex]c_z=129\frac{J}{kg*^0C}[/tex] ciepło właściwe złota
[tex]c=460\frac{x}{kg*^0C}[/tex] ciepło właściwe żelaza
Dane dotyczące ciepła właściwego wypisujemy z tabeli
Przy ogrzewaniu kolejnych substancji pobieramy energię cieplną, którą obliczamy z wzoru:
[tex]E=m*c_w*\Delta T[/tex]
Ponieważ masa substancji jest taka sama , przyrost temperatury taki sam - to ilość pobranej energii zależy tylko od wartości ciepła właściwego.
Największą wartość ciepła właściwego ma woda - czyli najwięcej energii do ogrzania potrzebuje woda.