👤

Hej proszę o pomoc w zadaniu nie jest to zadanie z podręcznika to zadanie od nauczyciela:
1.Paczka chipsów kosztuje 3,90zł. W promocji chipsy są o 1/3 tańsze a) w promocji chipsy kosztują 3 zł b)w promocji chipsy kosztują 2,60zł c)Na codzień chipsy są o 1,30zł droższe niż w promocji
Proszę również o wyjaśnienie


Odpowiedź :

Odpowiedź:

3,90:3=1,30    1/3=1,30    3,90-1,30=2,60   Odpowiedz b

Szczegółowe wyjaśnienie: