Odpowiedź :
1. tlenek żelaza(III)
2. Fe(III) O(II)
3. mFe2O3=2*56u+3*16u=160 u
4. O=Fe-O-Fe=O
5. w załączniku
6. Fe:O=2:3
7. mFe:mO=112:48=7:3
8. 112u---x%
160u---100%
x=70%Fe
100%-70%=30%O

1. tlenek żelaza(III)
2. Fe(III) O(II)
3. mFe2O3=2*56u+3*16u=160 u
4. O=Fe-O-Fe=O
5. w załączniku
6. Fe:O=2:3
7. mFe:mO=112:48=7:3
8. 112u---x%
160u---100%
x=70%Fe
100%-70%=30%O