👤

Z. 4 s.20
Do cylindra miarowego nalano 100cm³ wody i wrzucono kulkę O masie 42,84 g wykonaną z cynku. Stwierdzono że objętość wody w cylindrze zwiększyła się o 106cm³.Oblicz gęstość cynku


Odpowiedź :

Dane:

V=106 cm3-100 cm3=6 cm3

m=42,84 g

Szukane:

d=?

d=m/V

Obliczenia:

d=42,84 g/6 cm3

d=7,14 g/cm3

Go Studier: Inne Pytanie