Odpowiedź :
Odpowiedź:
R=10Ω
L=4mH=0,004H
ω=314rad/s
I=1A
Xl=ωL
Xl=0,004H*314rad/s=1,256Ω
Z=√R²+Xl²
Z=√10²*1,256²=10,07Ω
S=I²Z
S=1²*10,07
S=10,07VA
P=I²R
P=1²*10
P=10W
Q=I²Xl
Q=1²*1,256
Q=1,256War
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
R=10Ω
L=4mH=0,004H
ω=314rad/s
I=1A
Xl=ωL
Xl=0,004H*314rad/s=1,256Ω
Z=√R²+Xl²
Z=√10²*1,256²=10,07Ω
S=I²Z
S=1²*10,07
S=10,07VA
P=I²R
P=1²*10
P=10W
Q=I²Xl
Q=1²*1,256
Q=1,256War
Wyjaśnienie: