Pomożecie od razu proszę daj naj . Zadanie 3,4,5,6

Odpowiedź:
Zadanie 3
10,80zł ÷ 15 = 0,72zł
6 jajek
6 × 0,72zł = 4,32 zł
10 jajek
10 × 0,72zł = 7,2zł
24 jajka
24 × 0,72zł = 17,28zł
Zadanie 4
2,7 cm × 50 000 = 135 000cm
135 000cm = 1350m =13,5km
Rzeczywista odległość między tymi miastami wynosi 13,5 km.
Zadanie 5
15 sekund = 7 stron
1 minuta = 4 × 7 = 28
15 minut = 15 × 28 = 420
350 = x sekund
[tex] \frac{350 \times 15}{7} = 750sek = 12.5min[/tex]
W ciągu kwadransu drukarka wydrukuje 420 stron.
Drukarka wydrukuje 350 stron w 12.5 minut.
Zadanie 6
Jeżeli samochód spalałby 4,5l benzyny na 100km to:
4.5l ÷ 10 = 0.4 l
0.45l × 8 = 3.6l
4.5l × 4 + 3.6l = 21.6l
21.6l - 13.5l = 8.1l
Trzeba dokupić 8.1l benzyny.