👤

Pomożecie od razu proszę daj naj . Zadanie 3,4,5,6

Pomożecie Od Razu Proszę Daj Naj Zadanie 3456 class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zadanie 3

10,80zł ÷ 15 = 0,72zł

6 jajek

6 × 0,72zł = 4,32 zł

10 jajek

10 × 0,72zł = 7,2zł

24 jajka

24 × 0,72zł = 17,28zł

Zadanie 4

2,7 cm × 50 000 = 135 000cm

135 000cm = 1350m =13,5km

Rzeczywista odległość między tymi miastami wynosi 13,5 km.

Zadanie 5

15 sekund = 7 stron

1 minuta = 4 × 7 = 28

15 minut = 15 × 28 = 420

350 = x sekund

[tex] \frac{350 \times 15}{7} = 750sek = 12.5min[/tex]

W ciągu kwadransu drukarka wydrukuje 420 stron.

Drukarka wydrukuje 350 stron w 12.5 minut.

Zadanie 6

Jeżeli samochód spalałby 4,5l benzyny na 100km to:

4.5l ÷ 10 = 0.4 l

0.45l × 8 = 3.6l

4.5l × 4 + 3.6l = 21.6l

21.6l - 13.5l = 8.1l

Trzeba dokupić 8.1l benzyny.