👤

2.
Na urodzinowy prezent dla Eli jej cztery koleżanki kupiły: książkę za 46 zł, kwiaty za 18 zł
i słodycze za 12 zł. Każda z dziewczynek dała taką samą kwotę – jaką? Zapisz obliczenia
jednym wyrażeniem i podaj wynik.


Odpowiedź :

Witam.

(46zł+18zł+12zł):4 - wyrażenie

(46zł+18zł+12zł):4=76zł:4=19zł

Odp. Każda z dziewczynek przeznaczyła 19zł na prezenty dla Eli.

Pozdrawiam,

Michał

Go Studier: Inne Pytanie