👤

2. Oblicz gęstość substancji, z jakiej wykonano sztabkę o objętości 5 cm? i masie 36,4 g. Ustal nazwę tej substancji, korzystając z tabeli na s. 237. ​

Odpowiedź :

Dane:

m=36,4 g

V=5 cm3

Szukane:

d=?

d=m/V

Obliczenia:

d=36,4 g/5 cm3

d=7,28 g/cm3

Jest to cyna

Odpowiedź:

dane:

m = 36,4g

v = 5 cm³

szukane:

d =?

d=m/v

d = 36,4g/5cm = 7,28 g/cm³

Odp. Gęstość tej substancji wynosi 7,28 g/cm³, więc jest to cyna

Mam nadzieję że pomogłam ❣️