ile waży cm³ żelaza , glinu i sodu
potrzebuje to na jutro plis . pomocy

Odpowiedź:
d=m÷V/×V
d×V=m
m żelaza=7,87g/cm³×1cm³=7,87g
m glinu=2,7g/cm³×1cm³=2,7g
m sodu=0,97g/cm³×1cm³=0,97g