👤

Kamień o masie m=1kg spada z wysokości 5m. Oblicz jego Ek w chwili uderzenia o ziemie.

Odpowiedź :

Dane:

m=1kg

h=5m

g≈10m/s²

Szukane:

Ek=?

Rozwiązanie:

Z zasady zachowania energii:

[tex]Ek=Ep\\ Ek=mgh\\ Ek=1\cdot 10\cdot 5\\ Ek=50J[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie